Kriter > Dosya |

FETÖ ve PKK: Kol Kola Veren Türkiye Düşmanları


Ülkede kaos çıkararak darbe zemini oluşturmak için kurulan koalisyonun adı ihanet, ihanetin taşeronları ise Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK’ydı. Kirli ittifakın amacı Türkiye’nin büyük dirilişini ve bu toprakların adaletin, merhametin merkezi olmasını önlemekti.

FETÖ ve PKK Kol Kola Veren Türkiye Düşmanları

Ülkede kaos çıkararak darbe zemini oluşturmak için kurulan koalisyonun adı ihanet, ihanetin taşeronları ise Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK’ydı. Kirli ittifakın amacı Türkiye’nin büyük dirilişini ve bu toprakların adaletin, merhametin merkezi olmasını önlemekti. Türkiye’nin birliği, istikrarı ve kendi kendini yönetme iradesine engel olmak için mayınla, tuzakla, pusuyla, kumpasla, hendekle saldırdılar. Türkiye’nin iradesini topyekun hedef aldılar.

PKK ve FETÖ’nün kol kola olduklarına dair birçok delil mevcut. İş birliği sınırdan silah sokulmasına göz yumulmasından Şanlıurfa’da MOBESE’lerin kapatılmasına, PKK’nın içindeki istihbaratçıların isim listesinin örgüte teslim edilmesinden 15 Temmuz’da yapılan iş birliğine kadar uzanıyor. FETÖ-PKK iş birliğine dair birçok detayı burada topladık.

Hem siyasi hem de güvenlik boyutlarıyla çok kapsamlı olan FETÖ-PKK ihanet ortaklığının bilinen geçmişi aslında 2009 yılına kadar dayanıyor. Erbil’deki Abant Platformu’nda PKK adına Sabri Ok, Mustafa Karasu; BDP adına Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Altan Tan; BDP Kuzey Irak Temsilcisi Cemal Coşkun; FETÖ adına da Talip Büyük ve Cemal Bulut bir araya geldi. Daha sonraki görüşme ise arşivlere göre Brüksel’de gerçekleşti.


Etiketler »