Kriter > Dosya > Dosya / Belediyeciliğin Yeni Kodları |

Güvenli Kentler ve Kentsel Risklerin Yönetimi


Gecekondular altyapı ve planlı yerleşimin olmadığı yerleşim alanları olduğu için bu bölgelerde çarpık kentleşme ortaya çıkıyor. Ayrıca bu bölgelerde suç oranlarının yüksek olması gecekondu yönetimini önemli bir sorun haline getiriyor.

Güvenli Kentler ve Kentsel Risklerin Yönetimi

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlere yaklaşıldıkça mevcut belediyelerin sorunlu alanları daha fazla gündeme geliyor. Bu sorunlu alanlardan birini de kent yönetiminde güvenlikle alakalı riskler ve bu risklerin giderilmesi meselesi oluşturuyor. Her ne kadar uyuşturucu, hırsızlık ve terör gibi kent güvenliği denildiğinde ilk akla gelen meseleler yalnızca belediyelerin sorumluluk alanlarına girmese de bu hususlarda belediye yönetimleri sorumlu paydaşlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla siyasi partilerin seçim beyannamelerinde geniş bir şekilde yer verdiği güvenli kentlerin oluşturulması meselesi başarılı bir belediye yönetimi için kritik derecede önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Geçmişten Günümüze Güvenli Kentler

Son dönemlerde AB ve BM’nin gündeminde daha fa


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası