Kriter > Dosya > Dosya / Partilerin Karnesi |

İYİ Parti Sandıkta Buharlaştı!


İYİ Parti, PKK elebaşlarının Kandil’den Cumhur İttifakı aleyhine, Millet İttifakı lehine sıkça yaptığı açıklamalar karşısında çıt çıkarmadı. Milliyetçi olduğunu iddia etmesine rağmen bunlardan zerrece rahatsızlık duymadı. HDP eş başkanının parmak sallamalarına itiraz edemedi.

İYİ Parti Sandıkta Buharlaştı

31 Mart seçimlerinin kuşkusuz derinlemesine değerlendirme gerektiren çok sonucu var. Belki de en ilginç ve net olan sonuçlarının başında İYİ Parti’nin sandıkta buharlaşıvermesi geliyor.

Türkiye yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart’ta sandık başına gitti. 57 milyon 93 bin 410 kayıtlı seçmenin 43 milyon 651 bin 815’i oy kullandı.

24 Haziran seçimlerinde kurdukları ittifakı 31 Mart’ta da sürdürmek isteyen CHP ve İYİ Parti 23’ü büyükşehir olmak üzere toplam 51 ilde Millet İttifakı kurdu. Bu çerçevede İYİ Parti 10 büyükşehir ve 12 il belediyesinde, CHP de 13 büyükşehi


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası