Kriter > Dosya > Dosya / Partilerin Karnesi |

SP 2014’ün Altına Düştü


Saadet Partisi 31 Mart’ta 2014 yerel seçiminde aldığı oyun 0,13 puan gerisinde kaldı ve giderek düşen performansına bir yenisini daha ekledi.

SP 2014 ün Altına Düştü
Saadet Partisi’nin 31 Mart seçimlerinde aday gösterdiği İdris Naim Şahin FETÖ operasyonu kapsamında kapatılan Zaman gazetesine destek olmaya gitmişti.

Türkiye demokratik olgunluk içerisinde ve yüksek bir katılım oranıyla 31 Mart yerel seçimlerini tamamladı. Seçimin ardından partilerin oyu ve siyasal ağırlığı ortaya çıkmaya başladı. Demokrasi yarışı milletin iradesinin tecelli etmesiyle sonuçlandı. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın diğer bileşeni MHP toplumun tüm kesimlerinden oy alarak bir kez daha Türkiye partisi olma hüviyetine sahip olduklarını tescilledi. Böylece Akdeniz ve Ege bölgeleri hariç Türkiye’nin her bölgesinde üstünlük sağlayan AK Parti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan başarı hikayesine bir yenisini daha eklemiş oldu.

31 Mart yerel seçiminin birbirinden farklı birçok özelliği içinde barındıran bir


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası