Kriter > Dosya > Dosya / Türkiye'deki Suriyeli Mülteciler |

Batı’dan Esen Mülteci Karşıtlığı Rüzgarı


Fransızların sol görüşlü meşhur kara mizah dergisi Charlie Hebdo’da da Aylan Kürdi’nin ardından yaptığı karikatürde “Şayet Aylan büyüseydi, ne olacaktı?” yazısının altında Aylan Almanya’da bir kadını kalçasından taciz etmeye çalışırken görünüyordu!

Batı dan Esen Mülteci Karşıtlığı Rüzgarı

Suriye’de 15 Mart 2011’de başlayan ayaklanma önce iç savaşa sonraysa irili ufaklı örgütlerin ve süper güçlerin hakimiyet savaşına dönüştü. Yüz binlerce insan, çoluk-çocuk, yaşlı, kadın-erkek öldü, 6 milyona yakın sivil zorla yerinden edildi.

“Çocuklarımı ve karımı tutmaya çalıştım. Sonra tekneyi kullanmaya çalıştım ama çok büyük bir dalga tekneyi vurdu. Birer birer öldüler.”

Abdullah Kürdi, karısı Rihan ve iki çocuğuyla 2 Eylül Çarşamba sabahı erken saatlerde Türkiye’den ayrılarak Kos Adası’na gitmek için yola çıkmışlardı. Çocuklarından Aylan Kürdi’nin cesedi sahile vurmuşken, Akdeniz’de büyük, küçük binlerce ceset suya karışırken, çağımızın moda ikonu Karl Lagerfeld Paris’te bir televizyon kanalında şöyle konuştu: “Merkel’den nefret ediyorum. Onun Suriyeli mültecilere Almanya’nın kapılarını açması sebebiyle aşırı sağ parti AfD meclise girdi.” 85 yaşında Chanel’in efsanevi tasarımcısı diye anılan Lagerfeld bununla da kalmadı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Milyonlarca


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası