Kriter > Duyuru |

Kriter’in Aralık Sayısı Çıktı!


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 8.sayısı okuyucu ile buluştu.

Kriter in Aralık Sayısı Çıktı

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 8. sayısı okuyucu ile buluştu.

Derginin Aralık sayısında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile enerjiden dış politikaya, ekonomiden iç siyasete kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Kriter, gündemi değerlendirirken daha geniş ve uzun vadeli bir tartışmayı başlatmak için bu sayıda “Nasıl bir devlet?” sorusunun cevabını aradı. Burhanettin Duran, Hasan Basri Yalçın, Ali Aslan, Murat Yeşiltaş, Hüseyin Alptekin, Mehmet Niyazi, Hüsamettin Arslan, Sadık Ünay ve Mevlüt Tatlıyer dosyaya katkıda bulundu.

Detayları daha da netleşecek olan sistem değişikliği hakkında İsmail Çağlar ve Nebi Miş yazdı.

Bu sayıda da 15 Temmuz ile ilgili Şenol Göka’nın kaleminden bir yazı yer aldı.

Türkiye-AB ilişkilerini Saadet Oruç ve Kemal İnat, ABD’de Trump dönemini ise Kılıç Buğra Kanat kaleme aldı.

CHP-HDP ittifakını Halime Kökçe, PKK’nın son dönemini Merve Şebnem Oruç, PYD hakkında detaylı iki değerlendirmeyi Can Acun ve Bünyamin Keskin, Suriye gündemini de Abdullah Erboğa yazdı.

Ekonomideki son gelişmeleri Erdal Tanas Karagöl ve Nurullah Gür analiz etti.

Mahmut Özer Türkiye’nin önemli meselelerinden yükseköğretimle ilgili politika önerilerinde bulunurken İbrahim Altay kültürel iktidar tartışmasına katkı sağladı.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası