Kriter > Ekonomi |

60 Yıllık Yerli Araba Rüyası


Türkiye, 60 yıl önce kurduğu yerli araba hayalini hayata geçirmek için şimdiye kadarki en büyük hamlesini yaptı. Tarihler 27 Aralık 2019’u gösterirken TOGG’un yaptığı Türkiye’nin ilk yerli otomobili gün yüzüne çıktı. Devrim Arabaları’nın hüzünlü hikayesinden etkilenenlerin umutları tekrar yeşerdi.

60 Yıllık Yerli Araba Rüyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifiyle BMC, Kıraça Holding, Anadolu Grubu, Zorlu Holding ve Turkcell’den oluşan TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) yerli arabanın ilk prototipini muhteşem bir görsel törenle tanıttı. Bu tanıtım töreninde Türkiye’nin otomobili, küresel otomotiv sektörünün beklenen yapısal değişimine ayak uyduracağı izlenimini verdi. Küresel otomotiv sektörü teknolojik ilerleme, müşteri taleplerinde yaşanan değişim ve çevresel kaygıların etkisiyle en az önümüzdeki yirmi yıla damgasını vuracak bir dönüşümün başındadır. Sektörde küresel ölçekte bu denli büyük kırılmaların yaşandığı dönemlerde Türkiye gibi piyasaya sonradan giren oyuncular için önemli fırsatlar barındırmaktadır. Bu yüzden Türkiye 60 yıl önce kurduğu yerli araba hayalini hayata geçirmek için hamlelerine kararlı bir şekilde devam ediyor.

 

Yarım Kalan Devrim Tamamlandı

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki serüveni yüzyıla yakın geçmişe sahiptir.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası