Kriter > Ekonomi |

Seçim Sonrası Türkiye Ekonomisinin Yol Haritası


Küreselleşmenin şekil değiştirdiği ve yeni bir teknolojik dönüşümün yaşandığı böylesi bir dönemde kaynaklarımızı etkin kullanarak ekonomik büyümeyi daha istikrarlı ve sürdürülebilir bir patikaya oturtmamız gerekiyor.

Seçim Sonrası Türkiye Ekonomisinin Yol Haritası

Türkiye ekonomisi son beş yılda peş peşe sandığa gitmiş olmanın yorgunluğunu fazlasıyla yaşadı. Enerji kaybı sadece seçimlerle de sınırlı kalmadı. Gezi Parkı Şiddet Eylemleri, 17-25 Aralık operasyonları, terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi ağır iç şoklara maruz kalındı. 2011’den bu yana sınırımızda son yirmi beş yılın en kanlı iç savaşı yaşanıyor. Türkiye sınır güvenliği ve mülteci akınlarının yanı sıra küresel ve bölgesel güçler arasında yaşanan vekil savaşının uluslararası siyasi yansımalarını da yönetmeye çalışıyor. Siyasetin enerjisinin çok önemli bir kısmı ister istemez bu gibi iç ve dış şokları yönetmeye harcanıyor.

Bütün bunlar içeride ve dışarıda yaşan


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası