Kriter > Ekonomi |

Üçüncü Havalimanı Hamlesi


İstanbul Havalimanı’ndan üç saatlik bir uçuşla 60 başkent, 120 ülke ve 130 destinasyona ulaşılıyor. Bu durum Türkiye’nin merkezi konumunu kuvvetlendirmektedir.

Üçüncü Havalimanı Hamlesi
İstanbul Havalimanı, Başkan Erdoğan’ın katılımıyla açıldı, 29 Ekim 2018

İstanbul Havalimanı birçok ilkleri içinde barındıran ve havacılık alanında Türkiye’nin gücünü gösteren mega projelerden birisidir. Yaklaşık 150 hava yolu şirketine 350’nin üzerinde destinasyona uçuş imkanı sağlayan yeni havalimanı Türkiye’nin havacılık tarihine kazandırdığı birçok kategoride dünyanın enleri arasında gösterilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası alandaki etkisini ve etkinliğini artırarak ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacaktır.

29 Ekim’de açılan İstanbul Havalimanı Türkiye’yi dünyanın merkezine bir adım daha yaklaştıracak etkiye sahiptir. Türkiye’nin havacılık sektörüne kazandırdığı en büyük havalimanlarından biri olan bu proje ülkenin havayolu taşımacılığında hem köprü hem de merkez niteliği kazanmasına olumlu katkı sunacaktır. 2000’ler öncesinde hava yolu altyapısının yetersiz olduğu bir ülkeden söz edilirken hemen hemen her ilde havalimanı olan bir Türkiye’ye geçilmiş, yeni havalimanıyla uluslararası alanda Türkiye’nin konumu daha üst sıralara taşınmıştır.


Etiketler »