Kriter > Foto-Yorum |

Çocukların Sevinci


İdlib Tıh Kampı, Muhammed Said, Anadolu Ajansı / 9 Temmuz 2020

Çocukların Sevinci

Çocukların Sevinci

İdlib şehri, kapasitesinin çok üstünde bir nüfusu barındırıyor. Esed rejiminin katliamından kaçan yüzbinlerce insan buraya sığınmış durumda. Şartlar çok zor. Türkiye’nin Rusya ile gerçekleştirdiği anlaşma uyarınca çatışma ortamı şimdilik büyük ölçüde durulmuş durumda. Yaralar sarılmaya çalışılıyor. Kamplarda devam eden bir hayat var.

Burası da zorla yerinden edilen sivillerin sığındığı bir kamp. Çocuklar, ateşkes ortamında uçurtma uçurarak eğlenme çabasında.

Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına yakın kamplara sığınanların kurduğu Tıh kampının yetkilileri ise kampta yaşayan çocukları iç savaşın getirdiği psikolojiden biraz olsun uzaklaştırmak için uçurtma etkinliği düzenlemişler. Çocukların bir anlık bile mutlu olması savaşın gölgesindeki İdlib için adeta bir umut mahiyetinde. (Fotoğraf, Muhammed Said, Anadolu Ajansı, 9 Temmuz 2020)

 

İdlib Tıh Kampı, 9 Temmuz 2020


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası