Kriter > Duyuru |

Kriter'in Ocak Sayısı Raflarda Yerini Aldı


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 31. sayısı raflardaki yerini aldı.

Kriter'in Ocak Sayısı Raflarda Yerini Aldı

2019’a girerken iki önemli mesele Türkiye’nin gündemini meşgul ediyor: yerel seçimler ve Fırat’ın doğusu.

Siyasi partiler adaylarını duyurdu. Seçim stratejileri netleşmeye başladı.

Mart’ın sonuna kadar bu konuyu konuşmaya devam edeceğiz.

Yusuf Özkır’ın moderatörlüğünde Nebi Miş, Hüseyin Alptekin ve Fadime Özkan partilerin seçim stratejisini masaya yatırdı.

Bünyamin Bezci, M. Erkut Ayvaz, Baki Laleoğlu ve Seca Toker seçim gündemini ele aldı.

Fırat’ın doğusuyla ilgili her an yeni gelişmeler yaşanabilir. Ankara hem Washington hem de Moskova ile iletişim halinde.

Aylin Ünver Noi, Kılıç Buğra Kanat, Murat Yeşiltaş ve Bercan Tutar Fırat’ın doğusundaki son gelişmeleri ve Türkiye’nin pozisyonunu değerlendirdi.

Bu sayımızda dosya konumuz “Yemen”.

Yemen’in düştüğü durumu ve yaşanan acıları anlatmak kolay değil.

Dosya söyleşimizi Turan Kışlakçı’yla yaptık. Muhittin Ataman, Veysel Kurt, İsmail Numan Telci, Emrah Kekilli ve Mehmet Koç dosya yazarları arasında yer aldı.

Fransa’da Sarı Yelekliler’in gösterileri –tansiyonu düşse de– sürüyor.

Olayların değerlendirmesini Belkıs Kılıçkaya yaptı. Avrupa’nın bir diğer gündemi olan Brexit’i Nurşin A. Güney analiz etti. Önümüzdeki döneme damga vuracak ticaret savaşlarını Bilal Bağış yorumladı.

2019’un ilk sayısında yeni yılın fırsat ve zorluklarına da değindik. Nurullah Gür ekonomik göstergeleri değerlendirdi. Kadir Üstün ABD, Talha Köse Rusya, Filiz Cicioğlu AB ile ilişkileri kaleme aldı. Abdullah Erboğa da Ortadoğu’da hazır olunması gereken senaryoları yazdı.

Kitaplık bölümünde Mehmet Akif Memmi SETA’nın yeni çıkan iki kitabını değerlendirdi.

Önümüzdeki ay görüşmek üzere.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası