Kriter > Kitaplık |

Siyasetin Hızına Yetiştiren Kitaplar


Amerikan Grand Stratejisi: Obama’nın Ortadoğu mirası kitabında işlenen konular arasında sadece Arap Baharı değil Afganistan ve Irak krizleri, İran’la yapılan nükleer müzakereler ve Filistin-İsrail meselesi de bulunuyor.

Siyasetin Hızına Yetiştiren Kitaplar
SETA'nın "Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu"

Türkiye-ABD ilişkilerinin geldiği nokta, ekonomik saldırılar ve bölgede devam eden mücadele milletin 24 Haziran’da tecrübe ve istikrardan yana reyini kullanmasının önemini gösterdi. Beş sene sürecek rahat bir döneme girilmedi elbette ama en azından yaz mevsiminin biraz daha sakin geçmesi bekleniyordu. Ancak hem içeride AK Parti’deki kongre heyecanı ve muhalefet partilerindeki liderlik krizi hem de dışarıdaki gelişmeler gündemi yoğun bir şekilde meşgul etti.

SETA, AK Parti’nin doğum günü olan 14 Ağustos’ta önemli bir etkinliğin ev sahibiydi. “Kuruluşundan Bugüne AK Parti” başlığını taşıyan sempozyumun takdim konuşmasını SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran yaptı. Sempozyumun açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. “AK Parti’yi ve AK Parti dönemini anlamanın, bugünlerde çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun için siyasetten dış politikaya, ekonomiden toplumsal hayata kadar her alanda AK Parti’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği büyük dönüşümün konuşulacak, tartışılacak, değerlendirilecek olmasını önemli görüyorum” ifadelerini kullanan Erdoğan, SETA’nın yayımladığı dört kitaptan oluşan Kuruluşundan Bugüne AK Parti serisine dikkat çekti.


Etiketler »