Kriter > Kitaplık |

Tehlikenin Farkında Mıyız?


Yayıncıların FETÖ’ye yakınlık duyanlarının ya da FETÖ’nün ahlaksızca kaydettiği, çarpıttığı ya da casusluk yaparak elde ettiği memleket aleyhine bilgileri keyifle paylaşanların şu ana kadar herhangi bir pişmanlığını duymadık.

Tehlikenin Farkında Mıyız

Okulların düzene girmesiyle birlikte kitapçılardaki kırtasiye bölümleri yeniden doğal sınırlarına dönebilir. Ders kitapları da ekseriyetle taliplerine ulaştı. Öğretmenler eksikleri olan öğrencilerin velilerine tam saha pres yapıyor. Kitaplar stantlara ve raflara dönüyor. Bir yandan fuar sezonu da açıldı. İstanbul ve Anadolu’nun birçok noktasında kitap fuarları kuruldu. TÜYAP Kitap Fuarı’na yetişecek dosyalar matbaaya gitmeye başladı.

Yayın dünyasına biraz daha yakından bakacak olursak ekonomide durgunluğun aşılmasıyla beraber bandrol başvuruları rekorlar kırıyor. En son KDV indirimiyle kendisini gösteren kamu desteğinin yanında yapısal olarak geniş kitlelere yayılmayı engelleyen NT ve D&R mağaza zincirlerinin yapısı bütünüyle değişti.

Bunun yanında internetten kitap alışverişi çok ciddi noktalara geldi. Sadece bu alana odaklanıp yayınevi faaliyetlerine devam edenler var. Büyük bir hevesle pazara giren Amazon ise şimdiye kadar ne okurdan ne de yayıncılardan yana b


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası