Kriter > Duyuru |

Kriter'in Eylül Sayısı Çıktı!


Kriter dergisinin 5. sayısı okuyucuyla buluştu. Derginin Eylül sayısında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Cerablus bölgesine gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı operasyonuna odaklanıldı.

Kriter'in Eylül Sayısı Çıktı

Kriter dergisinin beşinci sayısı okuyucuyla buluştu.

Derginin Eylül sayısında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Cerablus bölgesine gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı operasyonuna odaklanıldı. Kriter Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Altun, operasyonun amacını ve önemini anlattığı “Zor Oyunu Bozdu” başlıklı yazısında, terör başta olmak üzere Suriye krizinden doğan sorunların ancak kaynağına gidilerek çözülebileceğini belirtti.

Türkiye’nin Rusya ile yeniden gelişen ilişkileri ve ABD’nin 15 Temmuz sonrası tutumunu Kemal İnat, Hasan Basri Yalçın, Ufuk Ulutaş, Sadık Ünay, Veysel Kurt ve Tuncay Kardaş kaleme aldı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’yi Atilla Yayla, İsmail Çağlar, Mahmut Övür, Cengiz Alğan, Fatmanur Altun ve Ali Aslan yazdı.

Artık güçlü bir şekilde tartışılan devletin yeniden yapılandırılmasını Nebi Miş, Murat Yeşiltaş, Cem Duran Uzun, İpek Coşkun ve M. Zahid Sobacı değerlendirdi.

Türkiye’nin FETÖ, PKK ve DAEŞ ile mücadelesini Talha Köse yazarken, Enes Bayraklı, İbrahim Zahid Altay, Kenan Kıran ve H. Salih Zengin de FETÖ’yü analiz etti.

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya ile söyleşi

Kriter'in yeni sayısında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Göreve geldikten sonraki ilk söyleşisini Kriter’e veren Çetinkaya, merkez bankacılığı tartışmaları, TCMB’nin para politikası, 15 Temmuz ve ekonomi yönetimiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz’daki darbe görünümlü işgal girişimi sonrasında piyasalara güven vermenin kendileri için öncelikli unsur olduğunu belirten Çetinkaya, TCMB olarak yaptıkları açıklamaların ve duruşlarının piyasalarca olumlu algılandığını ifade etti.

Çetinkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin büyük bir stres testi olduğunu vurgulayarak, “Kısa sürede tekrar normale dönen bir süreç yaşadık. Kurumların teknik kararları hızlı bir biçimde almalarıyla kurumsal yetkinliklerinin gayet güçlü olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Bu stres testinden başarıyla geçmiş olmanın iç ve dış aktörlere önemli güven verdiğini düşünüyorum” dedi

Para politikasının sadeleşme sürecinde attıkları adımların da piyasa tarafından olumlu algılandığını belirten Çetinkaya, gelecek dönemde sadeleşmeyi uygun bir noktada ve makul bir sürede tamamlayabilmenin öncelikli hedefleri olduğunu bildirdi.

Kapsamlı yorumlar, zengin infografikler ve derinlikli söyleşilerle Kriter, okuyucularına gündeme dair kalıcı işaretler sunuyor.

Aylık olarak okuyucu ile buluşan Kriter’e kitabevleri ve bayiler aracılığıyla ulaşılabiliyor. Dergiye abone olmak için ise kriterdergi.com adresinden detaylı bilgi edinilebilir.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası