Kriter > Duyuru |

Kriter’in Eylül Sayısı Çıktı!


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisi 16. sayısında FETÖ yargılamaları ve AK Parti’nin yeni dönemde izleyeceği yol haritasına odaklandı.

Kriter in Eylül Sayısı Çıktı

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisi 16. sayısında FETÖ yargılamaları ve AK Parti’nin yeni dönemde izleyeceği yol haritasına odaklandı.

Burhanettin Duran, Eylül sayısındaki yazısında, Türkiye tipi başkanlık modeli olan Cumhurbaşkanlığı sisteminin öngördüğü güçlü ve icracı cumhurbaşkanının seçileceği 2019 sürecinin önemini vurguladı.

Fatma Sümer ve Serdar Gülener Akıncı Üssü Davası’nı, Cem Duran Uzun OHAL Komisyonu’nu, Tarık Dağlı ise Batı medyasında FETÖ’nün nasıl ele alındığını yazdı.

Söyleşi sayfalarında, darbe davalarını yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Dr. Hüseyin Aydın, darbecilerin savunmalarının inkar ve yalan üzerine kurulu olduğuna işaret etti.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün uluslararası eğitim arenasında Türkiye açısından oluşturduğu riskleri bertaraf etme misyonu daha da öne çıkan Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün söyleşi sayfalarının diğer konuğu oldu.

Yeni süreçte AK Parti’de başlayan değişimi Edibe Sözen, İsmail Çağlar, Halime Kökçe, Veysel Kurt ve Şeref Oğuz değerlendirdi.

Ali Aslan, Nebi Miş ve Avni Özgürel CHP’nin 2019 seçimlerine gidilen süreçte izlediği yolu konu edindi.

Dış politikada Almanya meselesini Kemal İnat, Sadık Ünay, Kazım Keskin ve Zeliha Eliaçık farklı boyutlarıyla ele aldı. Ufuk Ulutaş geçen ay Harem-i Şerif’te yaşanan olaylara odaklanırken, Emrah Kekilli ve Bilal Salaymeh ise Filistin’in “gölge adamı” Muhammed Dahlan’ı analiz etti.

Yahya Bostan, ABD’nin YPG ile yakın ilişkisini konu edindi. Kılıç Buğra Kanat ise Trump, ABD yönetimi ve Beyaz Saray’daki güç mücadelesine odaklandı.

Atilla Arkan yeni eğitim dönemini, Göksel Aşan da Türkiye ekonomisinde 2017 yılında yaşanan olumlu gelişmeleri değerlendirdi.

Tuhaf dergisi özelinde yeni nesil dergiciliği Asım Öz ele alırken, Mehmet Akif Memmi Türkiye’nin son yıllarda yayıncılıkta sınırları zorladığını ifade etti.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası