Kriter > Duyuru |

Kriter'in Haziran Sayısı Çıktı


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde yayımlanan Kriter dergisinin 14. sayısı okuyucuyla buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar genel başkan olduğu AK Parti’deki yeni döneme odaklanılan dergide, Erdoğan’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretleri ve Türkiye’nin savunma sanayiinde son dönemde sergilediği atılımı masaya yatırıldı.

Kriter'in Haziran Sayısı Çıktı

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde yayımlanan Kriter dergisinin 14. sayısı okuyucuyla buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar genel başkan olduğu AK Parti’deki yeni döneme odaklanılan dergide, Erdoğan’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretleri ve Türkiye’nin savunma sanayiinde son dönemde sergilediği atılımı masaya yatırıldı.

Kriter Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Altun, krizlerin dünyasında Erdoğan’ın liderliğini vurgularken, AK Parti kongresini İsmail Çağlar, Hüsamettin Arslan ve Fadime Özkan yazdı.

Haluk Alkan, Markar Esayan ve Nebi Miş ise Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş sürecine ilişkin Ebrar Takış’ın sorularını yanıtladı.

Dosya bölümünde Türkiye’nin savunma sanayi hamlelerinin stratejik, ekonomik ve siyasi değerini Abdullah Erboğa kaleme aldı. Ayrıca Hasan Basri Yalçın ve Abdullah Erboğa milli İHA’ların mimarı Haluk Bayraktar ile bir söyleşi yaptı.

Terörle mücadele konusunda Yusuf Alabarda yeni dönemin dinamiklerini değerlendirdi. Kenan Kıran ise 15 Temmuz FETÖ davalarının iddianamelerini inceledi.

Aylardır beklenen Erdoğan-Trump görüşmesini Kılıç Buğra Kanat ikili ilişkiler bağlamında yorumladı. Görüşmenin yerli ve yabancı medyaya yansımalarını Halil Toprak ve Kevser Akdemir yazdı.

Trump’ın Riyad ziyaretinin sonuçlarını da Muhittin Ataman analiz etti.

Cumhurbaşkanlığı uçağının güzergahı boyunca Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerini Talha Köse, Çin ile ilişkilerini Sadık Ünay ve NATO ile ilişkilerini ise Kemal İnat değerlendirdi.

Mayıs ayında Fransa’da gerçekleşen seçimi Beril Dedeoğlu, İran’da gerçekleşen seçimi ise Ahmet Uysal analiz etti.

Bölgemizdeki bir diğer sıcak gelişme olan HAMAS’ın yeni siyaset belgesini İsmail Numan Telci yorumladı.

CHP’deki son gelişmeleri ve liderlik krizini Zeynel Yaman kaleme aldı.

Üretim reform paketinin detaylarını Nurullah Gür değerlendirdi.

Taceddin Kutay içinde bulunduğumuz Ramazan ayını güzel bir yazıyla hatırlatırken, Mehmet Akif Memmi yeni kitaplarda Ramazan bereketini kaleme aldı.

 


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası