Kriter > Duyuru |

Kriter’in Şubat Sayısı Çıktı!


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 21. sayısı raflarda yerini aldı.

Kriter in Şubat Sayısı Çıktı

TÜRKİYE’NİN YENİ STRATEJİSİ

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 21. sayısı raflarda yerini aldı.

Kriter Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Altun Batı’nın İslam dünyası ve Türkiye’yi terör üzerinden köşeye sıkıştırma çabalarını ve Ankara’nın söz konusu kuşatmayı kırma iradesini Afrin operasyonu üzerinden ele aldı.

Necdet Özçelik, Beril Dedeoğlu, Kemal İnat, Bercan Tutar ve Hakkı Uygur Zeytin Dalı Harekatı’nı kapsamlı bir şekilde analiz etti.

AK Parti-MHP ittifakını, CHP ile HDP arasındaki gittikçe muğlaklaşan sınırları ve siyasetteki diğer gelişmeleri Nebi Miş, M. Zahid Sobacı, Cengiz Alğan, Hazal Duran ve İhsan Aktaş kaleme aldı.

28 Şubat darbesi dergide geniş bir şekilde yer buldu. Söz konusu karanlık süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlarından ve 28 Şubat’ta Erbakan’a en yakın isimlerden biri olan Şeref Malkoç ile konuştuk.

Yine İsmail Çağlar, Hasan Basri Yalçın, Cem Duran Uzun, Yusuf Özkır, Ali Aslan, Sadık Ünay ve Kenan Kıran geçen yirmi bir senenin ardından 28 Şubat’ı tahlil etti.

Geçtiğimiz ay vefat eden Türkiye’nin önde gelen entelektüellerinden ve dergimizin yazarlarından Hüsamettin Arslan’ı Asım Öz hayatından kesitlerle yazdı.

Nurullah Gür ve Mevlüt Tatlıyer 2018’in ekonomini gündemini kaleme aldı.

Turgay Yerlikaya Freedom House’un son raporunu Medya Kritik’te analiz etti.

Mehmet Akif Memmi Kitaplık’ta yeni çıkan kitapları

değerlendirdi.

 

 


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası