Kriter > Duyuru |

Kriter'in Temmuz/Ağustos Sayısı Çıktı!


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde yayımlanan Kriter dergisi, Temmuz-Ağustos sayısını Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine ayırdı.

Kriter'in Temmuz Ağustos Sayısı Çıktı

 Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde yayımlanan Kriter dergisi, Temmuz-Ağustos sayısını Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine ayırdı.

Yorum, görüş ve tanıklıklarla kalkışmaya karşı milletin sergilediği destansı direniş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğini hatırlatan dergi, aradan geçen bir yılda FETÖ ile mücadele ve devletin yeniden yapılandırılmasında gelinen aşamayı ele aldı.

Kriter Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Altun 15 Temmuz’un millet-devlet ilişkisinin yeni bir form kazandığı ve devletin milletin emrine girdiği büyük bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Burhanettin Duran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinin Türkiye siyasi tarihindeki önemine işaret etti. Söyleşi sayfalarının konuğu olan Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel ise liderini bulan milletin 15 Temmuz’da şaha kalktığını vurguladı.

İsmail Çağlar, Recep Şentürk, Hüsamettin Arslan, Veysel Kurt, Nigar Tuğsuz ve Ramazan Akkır FETÖ’nün darbe kalkışmasına karşı toplum ve siyasetin tavrını farklı veçheleriyle değerlendirdi.

Yurt içi ve yurt dışında FETÖ ile mücadeleyi Nebi Miş, Cem Duran Uzun, Serdar Gülener, Atilla Arkan, Kadir Üstün, Ozan Ceyhun ve Ramazan Yıldırım yorumladı.

Ferhat Ünlü, Kemal Gümüş ve Fatmanur Altun bir istihbarat ve suç örgütü olarak FETÖ yapılanmasını masaya yatırdı.

Batı siyaseti ve medyasının 15 Temmuz darbe girişimi karşısındaki tavrını Serdar Karagöz, Tarık Dağlı ve Yusuf Özkır kaleme aldı.

Mevlüt Tatlıyer 15 Temmuz sonrası Türkiye ekonomisine odaklanırken, Metin Erol ve Mehmet Akif Memmi 15 Temmuz’un medya ve yayıncılık alanındaki envanterini çıkardı.

Dış politika sayfalarında ise Muhittin Ataman ve Erdal Tanas Karagöl Katar krizini yazdı. Terör örgütü PKK’nın Afrin’deki varlığını Ufuk Ulutaş, Türkiye-İran ilişkilerini Serhan Afacan, İngiltere-AB ilişkilerini ise Kazım Keskin kaleme aldı.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası