Kriter > Medya Kritik |

Gerçeklere Rağmen YPG Lehine Yayın Yaptılar


17 Ekim’de Türk heyeti ile ABD heyeti arasında yapılan toplantı sonrası varılan mutabakatı Amerikan medyası dahi açık şekilde “Türkiye’nin zaferi” olarak değerlendirirken, Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri ise görmezden gelerek kulak ardı etti.

Gerçeklere Rağmen YPG Lehine Yayın Yaptılar

Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye bir kez daha siyasi, diplomatik ve askeri alanlar başta olmak üzere “kurumsal kapasitesinin” gücünü gösterdi. İç siyasetteki başarısı ile Türkiye siyasi tarihine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı konusunda gösterdiği başarıyla da dünya siyaset tarihine mal olmuş bir siyasetçi olarak tarihe geçti. Kazanan Türkiye oldu. Fakat Türkiye’nin terörle mücadelede gösterdiği başarıyı sindiremeyenler de vardı. Savaştan değil barıştan yana olduklarını ağızlarına sakız eden fakat söz konusu “barışın” nasıl ve kiminle sağlanacağı konusunda tek bir fikri olmayan siyasiler ve sanatçılar gibi birtakım medya organları da terör medyasını aratmayacak bir yayın performansı sergilediler. Türkiye teröristleri vurdukça ses onlardan geldi. Barıştan yana oldukları iddiasının ardına sığınarak, Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü mücadeleyi engellemek için çığırtkanlık yapmaktan geri durmadılar.

Harekat başladıktan yaklaşık yarım saat sonra BirGün


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası