Ugetam
Kriter > Medya Kritik |

Yalanlara TAMAM


CNN’den Chrıstıane Amanpour, Muharem İnce’yi yayına alırken “Türkiye’de sosyal medyada Erdoğan’ı eleştiren bir genç sabahın köründe evinden alınıp hapse atılıyor” yalanını söylemeyi ihmal etmedi.

Yalanlara TAMAM

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti bir kez daha rakiplerine fark attı. 16 yılda 13. kez sandık zaferini kutlayan ve hiç kaybetmeyen Erdoğan’ın bu başarısını engellemek için Batı medyası haftalar öncesinden çalışmaya başlamıştı. Gerek görsel-yazılı basın ve internet medyası gerekse sosyal medyayı kullanan Batı medyası özellikle son iki günde her türlü yalan, iftira ve hakaret ile saldırdı ancak sonuç değişmedi.

24 Haziran için Batı medyasının saldırı fişeği 8 Mayıs’tan atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Şayet bir gün milletimiz ‘tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” ifadesini kullandıktan sonra muhalefet de “TAMAM” sloganını devreye sokmaya başladı. Daha o gün CHP, İP, SP ve HDP liderleri hep bir ağızdan bu sloganı söylerken FETÖ ve PKK mensupları da hemen bu koroya katıldı. Cephe belliydi.


Etiketler »