Kriter > Duyuru |

Kriter'in Eylül Sayısı Raflarda Yerini Aldı


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 27. sayısı raflardaki yerini aldı.

Kriter'in Eylül Sayısı Raflarda Yerini Aldı

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 27. sayısı raflardaki yerini aldı.

Kriter’de bu ay ekonomide olup biteni en yetkili isme, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sorduk. Bakan Albayrak hem mevcut duruma hem de Türkiye’nin hedeflerine dair güçlü mesajlar verdi.

Ayrıca Nurullah Gür, Erdal Tanas Karagöl, Kerem Alkin ve Mevlüt Tatlıyer de ekonomik göstergeleri değerlendirmenin yanında ekonomiyi daha da güçlendirecek projeleri ele aldılar.

Türkiye’nin uğradığı ekonomik saldırının bir ayağını ABD ile yaşanan problemler oluşturuyor. Ragıp Soylu ikili ilişkilerdeki sıkıntılı alanları kaleme alırken Kemal İnat, İsmail Numan Telci ve Emrah Kekilli ABD’nin Ortadoğu politikasını ve Türkiye’ye etkilerini yazdı. Kılıç Buğra Kanat ise Trump’ın evanjelizm ve siyonizmle ilişkisine ışık tuttu. Muhittin Ataman ve Talha Köse yeni dünya düzenini ve Türkiye’nin alternatiflerini analiz etti.

Eylül, aynı zamanda okulların ve üniversitelerin açıldığı ay. Bu sayıda dosya konumuz eğitim. Eğitim felsefemizden yüksek öğretime, öğretmenlerden Suriyelilerin eğitimine kadar kapsamlı bir dosya içeriği ortaya çıktı. Atilla Arkan, Muzaffer Elmas, Hüseyin Köksal, Müberra Nur Emin, Ercenk Hamarat, İsmet Kesen ve Asım Öz dosyanın yazarları arasında.

Seçim sonrası ve yaz tatili olmasına rağmen siyasetin ateşi düşmedi. Siyasi partilerdeki son gelişmeleri Nebi Miş, Vedat Bilgin, Bünyamin Bezci ve Fadime Özkan yorumladı.

Kitaplık bölümünde Mehmet Akif Memmi SETA bünyesinde çıkan “Amerikan Grand Stratejisi: Obama’nın Ortadoğu Mirası” ve “Ortadoğu’da Ulusal Güvenlik Stratejileri” kitaplarını tanıttı.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası