Kriter > Siyaset |

2019 Sınavında AK Parti


Erdoğan sadece ülkemizde değil Türkiye dışında da fazlasıyla sevilen, güvenilen ve izlediği siyasi çizgiyle tutarlı tavır içinde olduğu kabul bir liderdir.

2019 Sınavında AK Parti
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde düzenlenen mitinge katılarak halka hitap etti, 23 Haziran 2018.

2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlere giderken önümüzde duran tabloyu sadece bugüne ilişkin fotoğrafa bakarak yani geçmiş on yedi yılı göz ardı ederek değerlendirmek kanımca hata olur.

AK Parti derken kuruluşundan bir yıl sonra Kasım 2002’de daha doğru dürüst örgütlenememişken girdiği seçimi kazanıp iktidar olmuş bir partiden söz ediyoruz. Keza o günden bugüne girdiği bütün genel ve yerel seçimlerden, referandumlardan zaferle, üstelik her seferinde oy oranını artırarak çıkan bir partiden…

Dolayısıyla tabloya ister bu özet çerçevesinde isterse ayrıntılarıyla bakılsın, 2019 Mart’ında üç aşağı beş yukarı benzer bir sonucun çıkacağını söylemek kehanet olmaz.

AK Parti’nin özetlediğimiz bu başarı hattına ulaşıp orada tutunmasında, siyaset sahnesine çıkıp İstanbul belediye başkanı seçilişinin üzerinden geçen onca yıla rağmen halk nezdinde popülaritesini korumak bir yana giderek artırmış bir liderin yani Erdoğan’ın en büyük pay sahibi olduğu herhalde inkar edilemez. Ve kabul etmek gerekir ki Erdoğan sadece ülkemizde değil Türkiye dışında da fazlasıyla sevilen, güvenilen ve –kendisinden hoşlanmayanların gözünde bile– izlediği siyasi çizgiyle tutarlı tavır içinde olduğu kabul edilen dolayısıyla uluslararası platformda saygı duyulup itibar edilen bir liderdir.


Etiketler »