Kriter > Siyaset |

31 Mart’ın Röntgeni


Seçimlerin sonucunu ittifaklar ve bloklar belirlediği için partiler ya da bloklar kimliklere dayalı kendi geleneksel tabanlarını konsolide etmenin yanında farklı kimlik gruplarına da ulaşmak zorundadır.

31 Mart ın Röntgeni
MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Seçimlere bir süre ara veriyoruz. Türkiye 2014’ten bu yana sekiz farklı seçim için altı kez sandığa gitti. Bu kadar çok sandığa gidilen bir dönemde aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimi, 17-25 Aralık FETÖ’cü emniyet ve yargı darbesi ve Gezi Parkı Şiddet Eylemleri yaşandı. Ayrıca 6-7 Ekim olayları, PKK terör örgütü ve HDP tarafından ilan edilen sözde öz yönetimler ve hendek terörü, PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerinin eylemleri, büyükşehirlerde gerçekleştirilen terör saldırıları, dışarıdan ve içeriden organize bir şekilde ekonomiye yönelik saldırılar gibi krizlerle de Türkiye mücadele etmek zorunda kaldı. Darbe girişimleri, saldırılar ve krizler başarıyla savuşturuldu.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası