Kriter > Siyaset |

AK Parti, Yenilenme ve Hizmet Siyaseti


AK Parti bugün muhalefetten daha iyi alternatif politikaları geliştirebilmektedir. Hizmet ve icraat siyasetinde büyük projelere imza atabilmektedir. Altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla ilgili vizyonu da muhalefetin vaatlerinden çok daha ileridir.

AK Parti Yenilenme ve Hizmet Siyaseti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesinin ardından Türkiye’de yeni bir siyasal alan oluşuyor. Bu yeni siyasal alanda artık partiler seçimlere ittifak yaparak giriyor. 24 Haziran seçimlerinde ilk kez partiler yasal bir çerçevede ittifak oluşturmuş ve bir protokole bağlı olarak seçimlere gitmişti. 31 Mart yerel seçimleri için yasal bir çerçeve olmasa da partiler kendi aralarında kurdukları ittifakları daha da derinleştirdi. Partiler sadece belediye başkanlığı üzerinde ortak aday değil aynı zamanda belediye meclis adaylıkları için de ortak liste çıkardı. Bu açıdan bakıldığında 31 Mart seçimlerinin sonuçlarına ilişkin olarak hangi partinin ne kadar oy aldığı ilk defa net olarak bilinemeyecek.

Yeni siyasal alanın ittifaklar üzerinden şekillenmesi iktidar ve muhalefet açısından yeni av


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası