Kriter > Siyaset |

CHP’de Dün Dünde Kalabilir mi?


CHP içinde çıkar gruplarının, hiziplerin ve ideolojik olarak farklı perspektife sahip olan kliklerin mücadeleleri ertelendi. Fakat yerel seçimde gösterilen kısmi başarı bu mücadelenin gerçekleşmesini önleyemez.

CHP de Dün Dünde Kalabilir mi

CHP’nin 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, 11 Eylül’de katıldığı bir televizyon programında 2023’te tekrar aday olacağını “Meydanlar dolacak Muharrem İnce aday olacak. Bu böyle yarım kalır mı?” açıklaması ile şimdiden duyurdu. İnce aynı programda şubatta yapılacak CHP kurultayında tekrar aday olacağının sinyallerini de verdi.

Muharrem İnce’nin bu açıklamaları televizyon ekranında yapmasının üzerinden dakikalar bile geçmeden, Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı ve seçim kampanyası yürütücüsü Necati Özkan Twitter hesabından “Dün dünde kaldı cancağzım. Artık mekanın yeni sahibi var” mesajını paylaştı. Özkan’ın mekanın yeni sahibinden kastının İmamoğlu olduğu aşikardı. Diğer taraftan, İnce’nin açıklamalarına ne tepki vereceği merak edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Asla doğru bulmuyorum. Bugünden cumhurbaşkanlığını tartışmak doğru değil” sözleriyle bu tartışmaya karşılık verdi.

CHP tek başına olmasa bile ittifaklarla birlikte yerel seçimlerde


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası