Kriter > Siyaset |

Kayyum: “Huzur”u Temin Etme Zorunluluğu


Elbette seçilmişlerin imtiyazları vardır ve olmalıdır da. Ne var ki seçilmişlerin “suç”tan münezzeh olduğunu söylemek de yanlıştır. Seçilmişin suç işlemeyeceğini söylemek safdillik olur.

Kayyum Huzur u Temin Etme Zorunluluğu

19 Ağustos 2019 sabahı haber merkezlerine flaş bir haber düştü: “İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları’nı görevlerinden uzaklaştırdı.”

Haber televizyonları kırmızı bantta son dakika bilgisi olarak gelişmeyi izleyicilerine duyururken İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Görevden alınan belediye başkanlarının PKK’lı teröristlerin yakınlarına iş imkanı ve ailelerine maddi destek sağlamaya çalıştıkları, bunun için de şehit yakınlarına mobbing uyguladıkları tespit edildiği” belirtildi

Aynı kararla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın yerine Diyarbakır’a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin’e Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Van’a Van Valisi Mehmet Emin Bilmez belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

 

PKK ile Samimiyet

Üç büyükşehir be


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası