Kriter > Siyaset |

MEB’in 2023 Vizyon Belgesi


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sunduğu niyet ve irade beyanı mahiyetinde olan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi amaçların yazılı bir metinde açıklamasından dolayı çok değerlidir.

MEB in 2023 Vizyon Belgesi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı''na katılarak konuşma yaptı, Ankara, 23 Ekim 2018

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Büyük Salon’da merakla beklenen “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi”ni açıkladı.

Programa katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti iktidarları boyunca eğitimin altyapısının geliştirilmesi, ders materyallerinin devlet tarafından temini, öğretmenlerin özlük haklarının geliştirilmesi, “eğitimi dershanede değil okulda” veren yapının kurulması, eğitim teknolojilerinin sisteme aktarılması, eğitim içeriklerinin geliştirilmesi için yapılan hizmetleri vurguladı. Gelecek dönem için Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) vizyonunu eğitimin kalitesini artırmak, günümüz ve gelecek yüzyılın becerilerini çocuklarımıza aktarmak olarak belirledi. Cumhurbaşkanının Türkiye, dünya, çağ, sorunlar ve şartlar değiştiği için yöntem ve çözümlerin de değiştiğini vurgulaması da önemliydi.


Etiketler »