Kriter > Duyuru |

Kriter'in Mart Sayısı Raflarda Yerini Aldı


Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 33. sayısı çıktı.

Kriter'in Mart Sayısı Raflarda Yerini Aldı
Kriter Mart Sayısı-Şimdi Başarı Zamanı

Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı.

Küresel belirsizliklerin arttığı bir dönemde bu seçim Türkiye’nin gelecek on yıllarını şekillendirecek. Memleketin birliği, bütünlüğü, istikrarı, iddiası bu seçimle doğrudan ilgili.

Millet kararını 31 Mart’ta verecek.

Biz de Kriter’in bu sayısında seçimlere odaklandık.

Cumhur İttifakı’nın tarihsel kökenlerini Vedat Bilgin yazdı. Nebi Miş AK Parti’nin hizmet siyasetini ele aldı. İsmet Berkan CHP’deki gruplaşmaları analiz etti. İttifakların siyasal iletişim stratejilerini Metin Erol, Kevser H. Akdemir ve Seca Toker inceledi. Yerel seçimin kritik duraklarından Ankara’yı Yunus Şahbaz kaleme aldı. Millet Bahçelerini Serencan Erciyas, yerel yönetimlerin engellilere dönük hizmetlerini Zeynel Yaman yazdı.

Her seçim dönemi gündeme gelen seçim güvenliğine Cem Duran Uzun değindi. Yerel yönetimlere vatandaş katılımını ise Cenay Babaoğlu yazdı.

Bu sayıda söyleşimizi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’la yaptık.

Dosya bölümümüzde CHP ittifakının bileşenlerini masaya yatırdık.

Fadime Özkan, Avni Özgürel, Bünyamin Bezci, Meryem İlayda Atlas, İdris Kardaş, Hazal Duran ve Ramazan Akkır dosya yazarlarımız arasında.

Ekonominin önemli başlıklarından tanzim satışları Kerem Alkin dünyadan örneklerle anlattı. Enerji gündemini ise İsmail Kavaz yorumladı.

Dış politikadaki gelişmeleri de ihmal etmedik. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Soçi Zirvesi’ni Mustafa Caner kaleme aldı. Suriye’yle ilgili bir diğer yazıyı Aylin Ünver Noi kaleme aldı. Belkıs Kılıçkaya ise Avrupa üzerinde dolaşan kara bulutları yazdı.

Medya Kritik’te İhsan Aktaş ve Yıldırım Turan’ın kaleminden iki yazımız var.

Seçimden sonra görüşmek üzere.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası