Kriter > Dış Politika |

Muhammed Mursi: Zindandan Rabbine Yürüyen Adam


Mısırlılar cumhurbaşkanı olduğunda Mursi için “zindandan tahta” anlamına gelen “min el-burş ila el-arş” cümlesini kullanmıştı. Mursi yine zindandan yola çıktı ama bu defa Rabbine yürüdü.

Muhammed Mursi Zindandan Rabbine Yürüyen Adam

Mısır’ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak kabul edilen Muhammed Mursi 17 Haziran 2019’da Mısır’ın başkenti Kahire’de mahkeme salonunda hayatını kaybetti.

Resmi makamlar “Vadi Natrun Hapishanesi’nden kaçış ve Hamas adına casusluk” olarak bilinen davada yargıçtan söz isteyen Mursi’nin sözünü bitirdikten sonra hayatını kaybettiğini duyurdu.

Mursi’nin ölümünü pazartesi akşam saatlerine doğru açıklayan Mısırlı yetkililer aynı gece cenazenin ivedilikle defni için harekete geçti. O gece gereken bütün işlemler yapılarak Mursi’nin naaşı 18 Haziran’da sabah namazına müteakip Kahire’deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın (İhvan) mürşitlerinin defnedildiği mezarlıkta toprağa verildi.


Etiketler »  

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası